Urologia

Urologia

Diagnostyka

UroflowmetriaNiedobór testosteronuBiopsja prostatyBadanie urodynamiczneDiagnostyka i leczenie

Zabiegi

Usuwanie grudek perlistychPlastyka wędzidełka prąciaObrzezanieCennik
* Kwalifikacja do zabiegów wykonywanych w warunkach szpitalnych Swissmed i Perfectmedica

Obrzezanie

Obrzezanie

Bezpieczny zabieg w  znieczuleniu miejscowym oraz półnarkozie.

 

Przeprowadzony przez operatora z długoletnim doświadczeniem klinicznym w sterylnych i komfortowych warunkach naszej sali zabiegowej ,przy użyciu najnowocześniejszego technologicznie sprzętu chirurgicznego.

 

Terminy zabiegów dobierane indywidualnie po konsultacji z lekarzem.

 

Stulejka - mała wada duży problem

Stulejka jest patologią w budowie prącia polegającą na zwężeniu kanału napletka uniemożliwiającym lub utrudniającym odprowadzanie napletka z żołędzi penisa. 

 

W zależności od stopnia zaawansowania może być pełna (całkowita), gdy nie jest możliwe zsunięcie napletka z penisa nawet w stanie spoczynku, lub niepełna (częściowa), kiedy napletek zsuwa się z penisa w stanie spoczynku, ale nie podczas wzwodu, a jeżeli tak, to powoduje ucisk i ból. Stulejka może być wrodzona lub nabyta, a problemy z nią związane mogą pojawić się w każdym wieku.        

 

U większości chłopców zsunięcie napletka jest możliwe dopiero w wieku około 2-3 lat. Do tego czasu napletek jest przyklejony do żołędzi mastką, czyli tłuszczową wydzieliną, w której znajdują się złuszczone komórki nabłonka oraz flora bakteryjna.

 

Z czasem mastka zaczyna się wypłukiwać, a napletek stopniowo odklejać. Jeżeli po 3. roku życia chłopca nadal nie jest możliwe swobodne zsunięcie napletka, należy udać się na konsultację lekarską. W żadnym wypadku nie należy próbować odsłonić żołędzi penisa na siłę, ponieważ może powodować to ból oraz pogłębienie się problemu.

 

U osób dorosłych stulejka może powstać na skutek nieprawidłowej higieny, infekcji, chorób skóry, urazów, cukrzycy, stanów zapalnych napletka lub cewki moczowej. Już przy pierwszych problemach związanych z naciągnięciem napletka należy udać się do lekarza.

 

Nieleczona stulejka utrudnia, a nawet uniemożliwia prowadzenie normalnego życia seksualnego, może być też przyczyną stanów zapalnych narządów płciowych partnerki. Niezależnie czy stulejka jest wrodzona czy nabyta konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Umów się na wizytę
 

Karola Szymanowskiego 14

80-280 Gdańsk

Telefon:

+48 507 75 66 06

E-mail:

rejestracja@dentalspa.gda.pl

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 14:00

Sobota 8:00 - 14:00